Funkcjonalność i obsługa strony internetowej

 

Po pierwsze jeżeli twoja działalność wymaga stałego aktualizowania treści na stronie dodawania nowych produktów czy artykułów, najlepiej skorzystać z jednego z popularnych środowisk CMS, czyli takiego systemu zarządzania treścią na stronie, który umożliwia łatwe dodawanie nowych postów, produktów, podstron, kategorii, tagów itd. Dzięki czemu stronę może obsługiwać każda osoba w firmie i nie trzeba za każdym razem wzywać informatyka, żeby dodać krótką informację czy aktualność.

 

CMS

 

Obecnie najpopularniejszymi środowiskami CMS, najbardziej rozbudowanymi i oferującymi najwięcej możliwości, a zarazem łatwość obsługi są: 

 

  • WordPress
  • Joomla
  • Drupal

 

Tego typu rozwiązań jest bardzo wiele, firma informatyczna może zresztą udostępnić dla Twojej firmy jakiś CMS stworzony przez siebie i w tym przypadku konieczne będzie przeszkolenie kogoś w Twojej firmie w zakresie obsługi strony internetowej. Będzie to zresztą konieczne za każdym razem, gdy osoba obsługująca stronę w twojej firmie będzie się zmieniać. Z tego punktu widzenia bardziej praktyczne jest użycie jednego z powszechnie znanych CMSów, do obsługi których nie  będziesz mieć problemu ze znalezieniem pracownika. Dodatkowym plusem jest fakt, że systemy te są stale rozwijane w związku z tym, gdy po kilku latach zechcemy uruchomić na naszej stronie jakąś nową funkcjonalność nie będzie konieczności budowania całej strony od nowa, bo regularne updatowanie przez twórców tych systemów, zapewnia nam stałą aktualność używanej technologii. 

Dla przykładu jeszcze kilka lat temu bardzo popularną technologią stosowaną na witrynach internetowych był Flash, który pozwalał na dodanie różnych elementów ruchomych na stronie, jak też odtwarzaczy video itp. Jednak  obecnie ze względu na wiele mankamentów tej technologii unika się jej stosowania. W między czasie wszystkie elementy ruchome na stronach www przejęła technologia JavaScript.

Niedostosowanie się do tych wytycznych grozi nie tylko tym, że przeglądarki internetowe z czasem przestaną poprawnie wyświetlać naszą stronę, ale coraz trudniej będzie ją znaleźć w wyszukiwarce, bo algorytmy wyszukiwania Google będą dyskwalifikować naszą witrynę. Dlatego właśnie ważne jest, aby firmowa strona używała nowych technologii. Jeżeli nie korzystamy z systemu, który jest stale aktualizowany przez twórców, to co kilka lat będziemy musieli zmienić całą stronę.