Identyfikacja wizualna (w internecie)

 

Kwestia kreowania swojego wizerunku, jak i cały obszar Public Relations wymaga od nas bardzo dobrze zaplanowanych, spójnych działań. W zasadzie już na samym początku podejmując jakiekolwiek działania w tej sferze musimy z góry mieć przygotowaną wzorcową kreacje graficzną obejmująca całość identyfikacji wizualnej naszego projektu.

 

Oczywiście nie jest już tak łatwo jak kiedyś, gdy wystarczyło mieć zaprojektowane logo, wizytówki i kilka innych gadżetów czy elemetnów graficznych. Dziś wszystkie nasze materiały PR i marketingowe muszą stanowić przemyślaną całość, a jest tego sporo.

Nasze logotypy, stosowana kolorystyka, symbolika powinny być spójnie zaprojektowane tak, aby klient, który zetknie się z naszymi materiałami czy stroną internetową od razu zorientował się, że jest to jedna i ta sama marka. Także grafiki w mediach społecznościowych muszą z tym współgrać.

Niestety każdy z serwisów społecznościowych wymaga od nas innych wymiarów grafik. Do tego prowadząc jakikolwiek kanał komunikacji social media będziemy nieustannie potrzebowali przygotowywać nowe materiały  w zależności od prezentowanych treści. Jednak standardem jest wykorzystywanie każdej nadarzającej się okazji do nawiązania kontaktu ze zgromadzoną społecznością. Wszelkiego rodzaju święta, wakacje, walentynki, Haloween, Cyber Monday czy Black Friday itp. to doskonałe okazje, które możemy wykorzystać, jeżeli będziemy dysponować okazjonalnymi infografikami, memami czy innego rodzaju banerami internetowymi.

Dodatkowo należy uwzględnić w ramach komunikacji za pomocą grafiki, że kolorystyka jaką wykorzystujemy oprócz korespondowania z naszymi kolorami firmowymi ma również brać pod uwagę pewien aspekt psychologiczny. Bez problemu znajdziemy w internecie różnego typu mapy kolorów ze wskazaniem jakiego rodzaju emocje im towarzyszą. Można w ten sposób osiągnąć ciekawe efekty dostosowując kolorystykę przekazu do charakteru informacji czy rodzaju produktu w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać?